Sosyal Medya

Facebook, Messenger, Space Jam Sohbet Teması’na Yeni Emoji Arama Seçenekleri Ekliyor

Facebook, Messenger sohbetlerindeki emojilere hızlı bir şekilde erişmenin bazı yeni yollarını ve gelecek sponsorlu arka plan fırsatlarına işaret edebilecek yeni bir sohbet arka planı seçeneğini ekledi .

İlk olarak, yeni emoji özellikleriyle ilgili – buradaki ana ekleme, kullanıcıların bir arama terimi girerek eklemek istedikleri emojiyi hızlı bir şekilde aramasını sağlayan, tepki seçici panelinin üst kısmındaki yeni bir emoji arama çubuğudur.

Messenger emoji seçici

Burada görebileceğiniz gibi, ‘Taco’ yazın ve taco emojisi belirir. Bu aslında çok kullanışlı bir güncelleme olabilir – hızlıca kaydırmak, ekrandaki küçük görüntülere gözlerini kısarak bakmak, tam olarak doğru olanı bulmaya çalışmak yerine, şimdi bir anahtar kelime araması girebilir ve istediğiniz şeye daha da hızlı ulaşabilirsiniz.

Facebook ayrıca , düzenli olarak kullandığınız ancak en iyi tepkiler listenize tam olarak girmemiş olan emojiler için tepki seçiciye yeni bir ‘ son tepkiler’  bölümü ekledi .

Facebook, geçen Eylül ayında yayın içi seçtiğiniz en iyi beş emoji tepkisini vurgulayan özelleştirilebilir emoji tepkileri hızlı çubuğunu ekledi  . Yeni liste, bunu düzenli olarak kullanılan diğer yanıtlarla tamamlayacaktır.

Son olarak, Facebook, gelişen özel arka plan setine ek olarak yeni bir ‘Space Jam’ temalı arka plan da ekledi.

Messenger Space Jam arka planı

Gereğince Facebook :

” İster eski bir okul hayranı olun, ister Space Jam fandomunun yeni bir üyesi olun, artık  Messenger ve Instagram DM’lerinde bulunan yepyeni Space Jam sohbet temamızı deneyebilirsiniz .” 

Facebook ayrıca Olivia Rodrigo’nun son albümü ‘Hızlı ve Öfkeli’ ve  ‘Dünya Okyanuslar Günü’ için temalı arka plan seçenekleri ekledi . 

Bu, gelecekte potansiyel bir reklam seçeneğine işaret ediyor. Facebook bunu henüz resmi bir tanıtım teklifi haline getirmedi, ancak film ve müzik lansmanlarına bağlı özel temalarının genişletilmesi, bunun sonunda bir aşamada başka bir düşünce haline geleceğini gösterebilir.

Yine de kullanıma bağlı olabilir. Hiç kimse sohbet arka planlarını kişiselleştirmekle aşırı ilgilenmiyorsa, bunun pek bir değeri olmayacaktır, bu nedenle Facebook, bu başlangıç ​​projelerini, potansiyel alım hakkında bir fikir edinmek için bir tür test olarak kullanıyor olabilir.

Her iki durumda da, ek emoji seçenekleri görsel yanıtlarınızı eklerken zaman kazanmanıza yardımcı olabilirken, sohbetlerinizi renklendirmenin başka bir yoludur.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir