Sosyal Medya

Facebook, Kan Bağışı Uyarıları Programının Etkinliğine İlişkin Yeni Bilgileri Paylaşıyor

İşaretleme Dünya Kan Bağışçısı Günü, Facebook etti açıklandı  dünya çapında 100 milyondan fazla kişi şu anda Facebook kullanıcıları bağış fırsatları hakkında yakındaki kan bankalarından bildirimler alabilirsiniz özelliği, hangi aracılığıyla Kan Bağışları için kaydoldum bildirildi.

Facebook’un açıkladığı gibi :

“Kan Bağışları özelliğini 2017’de Hindistan’da ilk kez kullanıma sunduğumuzdan bu yana  , bugün itibariyle Avustralya, Kolombiya, İsrail, Singapur ve Tunus dahil 37 ülkeye  ulaştık. Haziran 2019’daki ABD lansmanımızın ardından ilk iki ayda, Kan Bağışları özelliği, ortak sitelerdeki ilk kan bağışçılarından yapılan bağışları %19 oranında artırırken, Brezilya ve Hindistan’da, kan bağışı için bir Facebook bildiriminden etkilendiğini söyleyen kan bankalarındaki bağışçıların payı %0’dan 14’e yükseldi. ilk yılda %.”

Facebook’a yönelik tüm çeşitli eleştirilerin ve toplum üzerindeki olumsuz etkilerinin ortasında, bu, Sosyal Ağ’ın genişleyen erişiminin temel nedenlerle ilgili farkındalığı artırmak için mükemmel bir kanal sağlamasıyla birlikte getirebileceği faydaların mükemmel bir örneğidir – ki, gördüğünüz gibi, önemli faydaları olabilir.

Facebook’un belirttiği gibi, Kan Bağışları özelliği, 2019’da ABD’ye genişletilmeden önce ilk olarak 2017’de Hindistan’da başlatıldı . Kullanıcılar, ilgili ihtiyaç alanlarına ilişkin farkındalığı artırmaya yardımcı olarak, uygulama içinde ilgili bildirimler için kaydolabilir.

Facebook, Facebook etkinlikleri aracılığıyla bağış fırsatlarını paylaşmak için kan bağışı merkezlerinin kapasitesini de eklerken, pandemiye yanıt olarak geçen yıl Kan Bağışı uyarılarını genişletti ve kayıt olanlardan haber akışı istemleri oluşturarak Maruz kalmayı daha da artırmaya yardımcı oldu.

Facebook’un ölçeğinin iyilik için nasıl kullanılabileceğini vurgulamak için nadir bir fırsat gibi görünüyor, ancak açıkçası, bu açıdan önemli topluluk faydaları var ve Facebook’un insanları bu tür nedenler ve ihtiyaçlar etrafında bir araya getirmeye yardımcı olabileceği yollar var.

Yanlış bilgi, platformun kötüye kullanılması ve kötüye kullanılması gibi önemli bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor, ancak Facebook’un daha iyi bir toplum inşa etmede temel, temel bir unsur oluşturmasının yolları var. İyinin kötüden daha ağır basıp basmayacağı, başka bir tartışma konusu, ancak Kan Bağışı araçları ve sonuçları, bu konuda oynayabileceği rolün bir örneğidir.

Facebook ayrıca  geçtiğimiz hafta, dünyanın dört bir yanından sağlık liderlerinin, kan bağışı uzmanlarının ve genç kan bağışçılarının bir araya gelerek gençleri bağış yapmaya teşvik edecek stratejileri tartışmak üzere bir araya geldiği bir Kan Bağışları Küresel Forumuna ev sahipliği yaptı.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir