Sosyal Medya

Facebook, Juneteenth için Siyahi İşletmeleri Öne Çıkarıyor, Farkındalığı Artıracak Araçlar Sağlıyor

Facebook, hem Facebook hem de Instagram Mağazalarında yeni vitrin koleksiyonlarının yanı sıra ‘Queer Eye’ sunucusu Kamaro Brown tarafından düzenlenen özel video programlarıyla, Juneteenth için daha geniş girişimlerinin bir parçası olarak Siyahların sahip olduğu işletmeleri öne çıkarmak istiyor.

Facebook’un açıkladığı gibi:

“Koronavirüs pandemisi tüm küçük işletmeleri etkiledi, ancak Siyahların sahip olduğu küçük işletmeler, yüksek kapatma oranları ve düşük satışlardan orantısız bir şekilde etkilendi. Alışveriş yapanların platformlarımızda Siyahların sahip olduğu işletmeleri keşfetmesine ve desteklemesine yardımcı olmak için Facebook Shop ve Instagram Shop yayınlayacak. #BuyBlack teması altında, Siyahların sahip olduğu işletmelerin ürünlerini içeren koleksiyonlar.”

Facebook #BuyBlack girişimi

Burada görebileceğiniz gibi, temalı koleksiyonlar, Siyahların sahip olduğu bir dizi işletmenin ürünlerini ve çeşitli etkileyicilerin küratörlüğünü yaptığı koleksiyonları öne çıkaracak.

Bu arada Kamaro Brown, Facebook Elevate’de Siyahların sahip olduğu küçük işletmeleri daha fazla sergileyeceği ve başkalarının girişime nasıl dahil olabileceğine dair ipuçları vereceği yeni bir video dizisine de ev sahipliği yapıyor

Facebook ayrıca ,  markaların desteklerini göstermelerine yardımcı olmak için bir dizi gönderi ve Hikaye çerçevesi de dahil olmak üzere yeni bir dizi görsel şablon yayınladı .

Facebook #BuyBlack girişimi

Belirtildiği gibi, program Facebook’un Juneteenth için daha geniş girişimlerinin bir parçası ve The Social Network ayrıca etkinliğin tarihi hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için Tina Knowles-Lawson ile ortaklık yapıyor.

Pandeminin etkileri ve #BlackLivesMatter hareketinin yükselişi göz önüne alındığında, bu Juneteenth daha yüksek bir anlam ve önem kazanıyor ve Facebook ile kamuoyundaki tüm işletmelerin desteklerini mümkün olan her yerde göstermeleri önemlidir.

Facebook’un yeni araçları ve şablonları bu konuda yardımcı olabilirken, video içeriği ve içgörüler etkinliğin anlamı ve önemi konusunda daha fazla anlayış sağlamaya yardımcı olabilir.

Facebook’un çeşitli Juneteenth girişimleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz . 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir