Sosyal Medya

Facebook, Güncellenmiş Gösterge Tablosu ve ‘Çatışma Uyarıları’ dahil olmak üzere bir dizi Yeni Grup Yönetici Aracı Ekliyor

Facebook, Facebook Grupları için, iyileştirilmiş yorum denetleme süreçleri, potansiyel olarak sorunlu alışverişleri tespit etmeye yardımcı olan ‘Çatışma Uyarıları’ ve dikkat gerektiren grup görevlerini vurgulayacak güncellenmiş bir genel bakış panosu dahil olmak üzere bir dizi yeni yönetici aracı duyurdu .

Ana ekleme, artık grup yöneticilerinin çeşitli yönetim araçlarına erişmesini ve daha sezgisel bir arayüzde her gün yapılması gerekenleri görüntülemesini kolaylaştıracak güncellenmiş bir Yönetici Ana Sayfası kurulumudur.

Facebook’un açıkladığı gibi :

” Admin Home, yöneticilerin ihtiyaçlarına göre uyarlayabilecekleri tüm yönetici araçları, ayarları ve özellikleri için daha basit, daha sezgisel bir hedeftir.”

Ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, yeni gösterge panosu, yöneticinin dikkatini gerektiren öğelerin bir ‘İncelenecek’ listesini içerecek ve çeşitli görevlerin üstesinden gelmeyi kolaylaştıracak. Bu, grubunuz büyüdükçe hızla sorunlu hale gelebilir ve basitleştirilmiş bir önemli uyarılar listesine sahip olmak, grup yöneticilerine günlük etkinliklerinde çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlar.

Facebook ayrıca, geliştirilmiş düzenin yöneticilerin kendileri için mevcut olan çeşitli seçenekleri ve araçları bulmasını kolaylaştıracağını, uygulamada yeni özelliklerin yanı sıra içeriden öğrenenlerin ipuçlarının da vurgulanacağını ve yöneticilerin en son gelişmelerden haberdar olmasını sağlayacağını söylüyor.

Buna ek olarak, Facebook ayrıca Admin Assist’e yorum moderasyonu ekliyor , bu da grup yöneticilerinin neyi denetlemek istediklerine göre kendi kriterlerini belirlemelerini ve hatta bu kurallara göre hem gönderileri hem de yorumları otomatik olarak denetlemelerini sağlayacak. 

Yöneticiler artık, örneğin, üçüncü taraf bir siteye bağlantı içeren yorumları otomatik olarak reddedebilir; bu, markalı topluluklar için iyi olabilir ve rakip seçeneklerle çakışmalardan kaçınabilir.

Güncellenen Yönetici Yardımı aracılığıyla grup yöneticileri, katılmaya uygun olmayan kişileri bir dizi seçeneğe göre (Facebook hesabına ne kadar süredir sahip oldukları ve/veya ne kadar süredir üye oldukları da dahil olmak üzere) kısıtlayabilecektir. grup), araç aynı zamanda Facebook’un gelişmiş istenmeyen posta önleme araçlarına erişim sağlayacaktır.

Facebook, yöneticilerin bu otomatik kuralları “olumlu tartışmaları sürdürmek ve grup içindeki çatışmaları çözmek” için kullanabileceklerini ve bu da Facebook’a göre algılamak için AI kullanacak olan yeni “Çatışma Uyarılarının” da odak noktası olduğunu belirtiyor. Gruplarında tartışmalı veya sağlıksız konuşmalar olduğunda yöneticileri bilgilendirin, böylece gerektiğinde harekete geçebilirler.

 Yeni Çatışma Uyarıları, Facebook sisteminin olası endişeleri tespit ettiği etkileşimleri vurgulayacak, böylece yöneticiler daha sonra müdahale edebilecek ve işlerin taşmamasını sağlayacak. Bu, endişeyi azaltmak için harika olabilir ve yöneticilerin bu tür durumları daha bölücü ve sorunlu hale gelmeden önce azaltmalarını sağlar.

Ve bu tür çakışmalar algılandığında, yöneticiler bunları doğrudan ele alabilir veya yorumları yavaşlatmak gibi yeni eylemlerde bulunabilirler.

“Yöneticiler, belirli grup üyelerinin ne sıklıkla yorum yapabileceğini geçici olarak sınırlayabilir ve yöneticilerin seçtiği belirli gönderilere ne sıklıkla yorum yapılabileceğini kontrol edebilir.”

Bu cephedeki ek araçlar, hem bu tür sorunları hemen ele almada hem de kullanıcıların ileriye dönük olarak bu tür alışverişlere katılmaları için caydırıcı olmada büyük bir yardımcı olabilir.

Facebook ayrıca , her grup üyesinin etkinliğine genel bir bakış sağlayan yeni üye özetleri de dahil olmak üzere gruplar için yeni genel yönetim ve içgörü araçları ekliyor .

Bu, yöneticilerin her bir grup üyesinin girdilerini anlayarak çeşitli eylemleri değerlendirmesine ve ele almasına yardımcı olacaktır.

Facebook ayrıca grup yöneticileri için, kendilerinin veya diğer yöneticilerin yayınladığı veya üyelerden onayladıkları içeriği kapsayan yeni bir itiraz süreci ekledi.

Bu, yükü gönderen üyeye yüklemek veya kuralları doğrudan o kullanıcıya açıklamak zorunda kalmak yerine, karar daha sonra Facebook’un denetleme ekibi tarafından verileceğinden, bu türlerin yönetimini kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Facebook ayrıca yöneticilere,  netlik için yorumlar ve gönderiler içindeki  grup kurallarını etiketleme kapasitesi verirken, grup üyeleri de gönderileri ve yorumları yöneticilere rapor ederken belirli grup kurallarını etiketleyebilecek.

Bu yardımcı olabilir gibi görünüyor – ama aynı zamanda can sıkıcı olabilir, bu da birkaç ‘Çatışma Uyarısını’ tetikleyebilir. 

Ve son olarak, Facebook da tüm gruplarda sabitlenmiş yorumlar ve yönetici duyuru bildirimleri yapıyor.

Bu son ikisi bir süredir birçok grupta mevcuttu, ancak şimdi Facebook erişimi herkese genişletecek, grup üyelerinizi bilgilendirmek için daha fazla yol sunacak ve bu önemli güncellemelerin öncelikli olmasını sağlayacaktır.

Facebook’un dünya çapında Facebook gruplarını yöneten 70 milyon aktif yönetici ve moderatörü desteklemeye yardımcı olmak için grup moderasyonunu mümkün olduğunca kolaylaştırmak için çalışmasıyla birlikte burada bir yığın yeni unsur ve ek hususlar var .

Hangisi mantıklı. Gönüllü moderatörlerin işleri kontrol altında tutması, Facebook’un aynı şeyi yapma yükünü azaltırken, etkileşimler hakkında net kurallar ve neyin yayınlanması kabul edilemez olduğunu belirler, ayrıca bu eylemleri Facebook’un elinden alır ve ekibi üzerindeki baskıyı azaltır. . 

Birçok yönden, bu, Reddit’in belirli nişler etrafında etkileşim için önemli bir platform haline gelmesine yardımcı olurken, aynı zamanda her bir alt diziyi kontrol altında tutan özel bir gönüllü moderatör ordusu aracılığıyla spam ve önemsizin etkisini azaltan modeldir.

Facebook, ayda 1,8 milyar kişi tarafından kullanılan gruplarında da aynı şeyi kolaylaştırabileceğini umuyor – ve bu araçlar ve özellikler çatışmayı ve yanlış bilgi gibi tartışmalı materyalin paylaşılmasını (örneğin bağlantı paylaşımını ortadan kaldırarak) azaltmaya yardımcı olabilir mi ), bu tür endişeleri daha geniş ölçüde azaltmak için büyük bir adım olabilir ve Facebook’un kendi denetleme iş yükünü artırmadan Facebook’un etkileşimlerini iyileştirebilir.

Başka bir deyişle, Facebook’un bu şeyleri ücretsiz olarak yapmaya devam etmesi için gerçekten grup modlarına ihtiyacı var. Bu nedenle, görevi olabildiğince basitleştirmek önemli bir adımdır ve marka toplulukları için bu yeni güncellemelerde bir dizi potansiyel fayda vardır.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir