Sosyal Medya

Facebook, Facebook Topluluk liderlerine Yardımcı Olmak İçin 2021 Topluluk Hızlandırıcı Hibe Programını Duyurdu

Facebook, Facebook grup yöneticilerinin veya Facebook gruplarında bulunan kuruluşların liderlik becerilerini geliştirmelerine ve topluluk etkisini en üst düzeye çıkarmak için Facebook araçlarından daha iyi yararlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanan Topluluk Hızlandırıcı Programının bir sonraki aşamasını duyurdu .

Program, rehberlik ve varlıklarını genişletmek için araçlar sağlamak amacıyla seçilen katılımcılara finansman ve eğitim sunar.

Facebook tarafından açıklandığı gibi :

“Program aracılığıyla, her topluluk, topluluğun hedeflerini ilerleten çalışmaları finanse etmeye yardımcı olmak için 50 bin ABD dolarına kadar alacak. Bir topluluk alt kümesi, ek fon olarak 1 milyon ABD Doları’nın bir kısmını almaya hak kazanacak. Sekiz aylık program boyunca, katılımcılar topluluklarının olumlu etkisini artıran bir girişime yatırım yapmak için eğitim, rehberlik ve fon alacaklar. “

Yukarıda görebileceğiniz gibi, program ayrıca katılımcılara en yeni grup özelliklerine ve araçlarına erişim sağlarken, Facebook ayrıca potansiyel gelişimin temel alanlarını daha iyi anlamak için katılımcılarla birlikte çalışır.

Facebook , Facebook grupları içindeki katılımı en üst düzeye çıkarmaya ve grup yöneticileri için daha fazla destek yolu sağlamaya daha geniş odaklanmasının bir parçası olarak programı ilk olarak geçen yıl başlattı . M daha cevher 1,8 milyar insanın milyon 400 civarında, Facebook göre, bu “dediği bir parçası iken, şimdi her ay Facebook grupları içerisine gireceği çok anlamlı ” grupları veya bunların interaktif ve destek sürecinin merkezinde hale grupları.

Bu durum göz önüne alındığında, Facebook bu katılımı en üst düzeye çıkarmak ve araçları aracılığıyla toplulukların birbirine bağlanmasına yardımcı olmak istiyor – ve bunu yapmak için, mümkün olduğu yerde genişletilmiş destek ve eğitim sunması gerekiyor.

Genel olarak, Facebook, 2021 Hızlandırma Planının bir parçası olarak 7,5 milyon dolara kadar fon ayırmaktadır.

“Seçilen topluluk liderleri uzmanlardan, koçlardan ve özelleştirilmiş bir müfredattan öğrenerek beş ay geçirecek, böylece topluluklarını birlikte daha iyi çalışacak şekilde organize edip güçlendirebilecekler. Katılımcılar daha sonra girişimlerini gerçekleştirmek için üç ay geçirecekler. Topluluktaki savunucular ve liderlerle işbirliği yapacaklar. alan ve fikirlerini hayata geçirmek için Facebook ekibiyle birlikte çalışın. “

Facebook’tan ilginç bir girişim ve çeşitli topluluk yararları olabilir. Grup yöneticileri genellikle tartışmayı kolaylaştırmak için perde arkasında çalışan isimsiz kahramanlardır ve Facebook’un bu çabayı kabul ettiğini görmek ve destek için daha fazla yol sağladığını görmek ve daha da önemlisi ödeme yapmak, çoğu kişi için olduğu gibi, iyi bir şey olabilir veya tam zamanlı iş bile. 

Ayrıca, salgının bir sonucu olarak çevrimiçi bağlanan daha fazla insanla, bu bağlantı daha da önemli hale gelirken, bu program aracılığıyla öğrenilen beceriler daha sonra yeni grup yöneticilerine ve liderlerine aktarılabilir ve bu bilgi havuzu artırılabilir.

Kesinlikle, bu bir büyüme unsurudur ve daha fazla grup yöneticisi süreçlerini iyileştirmeye başlarsa, bu hem Facebook’ta hem de daha geniş toplulukta büyük ölçüde faydalı olacaktır.

2021 Toplum Hızlandırıcı Programı 18 yaşında veya daha büyük olan ve şu ülkeler: Arjantin, Kolombiya, Şili, Peru, Meksika, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Filipinler, Endonezya, Tayland, Singapur, Malezya, İngiltere, Almanya, İsviçre, Avusturya, Güney Afrika, Kenya, Nijerya, Mısır, Fas ve Hindistan ikamet eden liderler ile Facebook gruplarında bir varlığa sahip topluluklara açıktır. Topluluklar bir yıldan fazla bir süredir var olmalı ve en az 1.000 üyeye sahip olmalıdır.

Daha fazla bilgiyi burada bulabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz . Başvurular 4 – 31 Mayıs tarihleri ​​arasında açık olacak.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir