Sosyal Medya

Facebook, Etkili Video İçeriğinin Temel Unsurlarına İlişkin Yeni Görüşler Paylaşıyor

Pek çok rapordan ve birçok uzmandan kuşkusuz okuduğunuz gibi, video, daha fazla insanın video içeriğiyle etkileşime girmesi ve onu hem eğlence hem de ürün araştırmasının bir biçimi olarak aramasıyla modern dijital pazarlama yaklaşımlarında önemli bir unsurdur. 

Ancak yalnızca video içeriği oluşturmak ve yüklemek yeterli değildir – yanıtları en üst düzeye çıkarmak için videolarınızın ilgi çekici, yaratıcı olması, izleyicilerin dikkatini çekmesi ve insanları izlemeye devam etmesi gerekir.

Ve bu çok daha zor bir değerlendirme. Daha çekici video klipleri nasıl oluşturursunuz ve video yaklaşımınıza dahil etmeniz gereken temel unsurlar nelerdir?

Bununla ilgili daha fazla içgörü sağlamak için Facebook , etkili video yaklaşımları ve pazarlamacıların daha fazla geçiş sağlayan ve izleyiciyi en üst düzeye çıkaran video içeriğini nasıl oluşturabilecekleri konusunda yeni bir çalışma yürütmek için kısa süre önce pazarlama ölçüm şirketi Analytic Partners ve analiz ajansı The Lab ile ortaklık kurdu. cevap.

Tam, 16 sayfalık raporu indirebilir burada , ama bu yazı, şu anahtar notlar ve işaretçiler bazılarına bir göz atacağız.

Öncelikle rapor, video içeriğinin artan yatırım getirisi potansiyeline dikkat çekiyor ve bu da artık statik resim gönderilerinden önemli ölçüde daha iyi yanıt sağlıyor.

Gereğince raporda :

“Bir süredir Analytic Partners araştırması, çoğu dijital aktivitenin çok yüksek kısa vadeli yatırım getirisini (ROI) gösteriyor. Benzer şekilde, ekranda ne olursa olsun videonun çok yüksek uzun vadeli yatırım getirisini gözlemledik. Tarihsel olarak, sosyal medya kısa vadeli yatırım getirisi sağlamak için yüksek oranlardadır, ancak ortam hızla değişmektedir.Uzun bir süre boyunca, sosyal medya beslemeleri büyük ölçüde statik görüntülerle dolduruldu.Ancak bugün, örneğin Facebook’taki video etkinliği yükselişte. “

Videonun artan kullanımı, bu tür içerik için daha yüksek uzun vadeli değere yol açtı – ancak buna rağmen, tüm videolar eşit olarak oluşturulmaz, bazıları harika yanıt verir ve diğerleri düz kalır.

Peki, gelişmiş video pazarlama performansını yönlendiren temel unsurlar nelerdir?

Geniş anlamda, rapor, yürütme öğelerinin (reklam planlaması, hedefleme vb.) çok daha az önemli olduğu düşünüldüğünde, reklam öğesinin temel itici güç olduğunu belirtiyor.

Facebook video raporu

Ancak elbette, bu oldukça geniş bir unsurdur – bu tanım içinde en iyi kreatif uygulamasını nasıl tanımlarsınız?

Bunun için The Lab ekibi, çeşitli video içi öğeleri göreli performanslarına göre derecelendirmek için yeni bir ölçüm puan kartı oluşturdu.

“Etkinlik puan kartı, reklamverenlerin sonuç almak için çevrimiçi videonun en temel bileşenlerini optimize etmelerine yardımcı olabilir. Çerçeve, hem yaratıcılığı sıfırdan oluşturmak hem de mevcut reklam öğelerini çevrimiçi bir biçimde başarı için değiştirmek için kullanıldı. 11 tane var. çerçevesinde en iyi uygulama ilkeleri.”

Çerçevenin ilk yedi temel öğesi, tüm video reklam öğelerine dahil edilmesi gereken temel öğelerle ilgilidir.

Kılavuzun tamamı , her açıdan daha spesifik notlar ve açıklayıcıların yanı sıra bu unsurların nasıl uygulamaya konduğunun altını çizen ve markalar için önemli sonuçlar elde edilmesine yardımcı olan örnek olay incelemelerini içerir.

Reklam öğesini kuralcı bir sürece bölmek zor olsa da, burada listelenen önlemler, video yaklaşımınız için araştırma destekli bazı belirli planlama noktaları sağlar ve içerik performansınızı iyileştirecektir.

En azından, kesinlikle dikkate değer konum – Bildirmek “sayesinde keser That Online Video oluşturma” tam indirebilirsiniz burada .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir