Sosyal Medya

Facebook, Etkili Canlı Yayın Etkinlikleri Yürütmek İçin Yeni Bir Kılavuz Yayınladı

Facebook, daha etkili şirket etkinliklerini yürütmek için canlı videonun nasıl kullanılacağına, Facebook Workplace içindeki canlı video işlevine ve profesyonel platform araçlarının uzaktan çalışma süreçlerini iyileştirmek için nasıl daha fazla seçenek sağlayabileceğine dair yeni bir kılavuz yayınladı .

Facebook tarafından açıklandığı gibi :

“Bugün, daha fazla şirket Canlı videoyu ve mevcut dahili iletişim açıklarının üstesinden gelmelerine olanak tanıyan çözümleri benimsiyor . Çalışanların sağlığını iyileştirmek ve bu araç setinde hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir topluluk duygusu oluşturmak için Canlı videoyu bile kullanıyorlar . “

10 sayfalık kılavuz 6 temel unsuru kapsar:

  • Hazırlık ve Planlama
  • Etkinlik Tanıtımı
  • Kitlenizin İlgisini Çekmek
  • Yöneticilerin Özgün Olmasını Sağlamak
  • İşyerinde Yaşamak
  • Konuşmaya Devam Etmek

Dolayısıyla, açıkça odak noktası Workplace ve uygulamada bulunan video araçlarıdır. Ancak yine de buradaki özel ipuçları, video bağlantısı ve olaylarla daha geniş anlamda ilgilidir ve Workplace platformunda olmasanız bile sürecinizde rehberlik sağlamaya yardımcı olabilir.

Facebook, bağlantı sürecinizde canlı videoyu nasıl en üst düzeye çıkaracağınıza dair ipuçları ve notlar da dahil olmak üzere her öğeye derinlemesine bir genel bakış sağlar.

Yine, ipuçlarının temel özü, canlı yayınlanan herhangi bir etkinlik için geçerlidir ve notların çoğu muhtemelen beklediğiniz gibi olsa da, burada planlamanıza yardımcı olabilecek ve işaretlemenizi sağlayacak bazı değerli hatırlatıcılar ve ipuçları vardır. canlı yayınlarınız için tüm kutular.

İşletmeniz için dahili veya harici bir canlı yayın yürütmeyi düşünüyorsanız, kendinizi tüm temel unsurlarda yenilemeye ve temellerinizi koruduğunuzdan emin olmaya değer.

Facebook’un ‘ Etkili Şirket Etkinlikleri İçin Canlı Video Kullanmanın 6 Adımı ‘ kılavuzunu buradan indirebilirsiniz . 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir