Sosyal Medya

Facebook, Asya ve Pasifik Adalı Miras Ayı İçin Yeni Araçları ve Kaynakları Duyurdu

Asya ve Pasifik Adalı Miras Ayı devam ediyor ve bu hafta Facebook, API işletmelerinin tanıtımına yardımcı olmak ve COVID-19 salgını tarafından özellikle sert bir şekilde etkilenen API topluluklarını desteklemek için bir dizi yeni etkinlik duyurdu .

Facebook tarafından açıklandığı gibi :

” Küçük işletmeler salgın yüzünden mahvoldu ve kadınlara ve çeşitli şirketlere ait olan işletmeler daha da ağır darbe aldı.  Yakın zamanda yapılan bir araştırma  , API’ye ait işletmelerin tüm demografik gruplardan en olumsuz şekilde etkilendiğini ve% 20’lik bir düşüşle çalıştığını gösteriyor. geçen yıl Şubat-Aralık arası işletme sahipleri. “

Daha da yakın zamanlarda, Asya toplulukları, salgından kaynaklanan artan saldırılara ve ırk temelli şiddete maruz kaldı, bu da bu yılki API Miras Ayını destek göstermek ve API insanlarıyla dayanışma içinde olmak için daha da önemli bir olay haline getiriyor.

Buna yardımcı olmak için Facebook, API’nin sahip olduğu markaların farkındalığını artırmaya yardımcı olmak için işletme sahiplerine ve gruplarına tahsis edeceği API küçük işletme topluluğuna 2 milyon dolarlık destek sözü verdi.

Buna ek olarak, Facebook  ay boyunca kullanıcı Haber Beslemelerinde gösterilecek olan yeni bir “Asya’nın sahip olduğu işletmeleri destekleyin” promosyonunu da başlatıyor .

Burada görebileceğiniz gibi, yeni promosyon, ürünlerini ve tekliflerini doğrudan ana feed’de sergileyerek API’ye sahip işletmelerin farkındalığını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Facebook ayrıca, ay boyunca Facebook Mağazaları ve Instagram Mağazaları’ndaki koleksiyonlarda API’ye ait işletmeleri de ön plana çıkaracak.

Ve son olarak, Facebook ayrıca , “API topluluğunun zengin çeşitliliğini sergileyen ve insanların API’nin sahip olduğu küçük işletmeleri keşfetmesine yardımcı olan” kaynaklar, eğitim ve ilham sağlayacak bir haftalık ‘ Amplify API ‘ etkinliği düzenliyor .

“Hafta, tanınmış bir restoran işletmecisi ve iş lideri olan Roy Choi ile ateş başında bir konuşma da dahil olmak üzere gelecekteki büyümeyi desteklemek için özel eğitim ve girişimci spot ışıklarını içerecek. “

Hafta boyunca bir dizi ünlü liderlik etkinliği bilgi oturumları düzenleniyor. Amplify API etkinliğine buradan kaydolabilirsiniz .

Bu duyurular, Facebook’un Facebook’ta başlattığı ve artık API topluluğunu etkileyebilecek zararlı dil uyarılarının yanı sıra ABD’deki #StopAsianHate’e bir itme içerecek olan yorum uyarı özelliklerine ek olarak geliyor. Facebook ayrıca, kullanıcıların API Mirası Ayını kutlamalarına yardımcı olmak için yeni çıkartmalar ve artırılmış gerçeklik (AR) araçları ekledi .

Yine, API topluluklarımızla ilgili mevcut durum göz önüne alındığında, insanların ellerinden gelen her yerde destek göstermesi her zamankinden daha önemlidir ve bu yeni girişimler, Facebook kullanıcıları arasında farkındalığı daha da artırmaya yardımcı olacaktır.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir